Yıllarca süren boşanma davaları, anlaşmazlıklar, velayet kavgaları... Tüm bu sorunlara çözüm için bir sektör doğdu: Boşanma danışmanlığı

Başarılı Boşanma için Eğitim Gerekli - sabah.com.tr - 28.01.2014 Yıllarca süren boşanma davaları, anlaşmazlıklar, velayet kavgaları... Tüm bu sorunlara çözüm için bir sektör doğdu: Boşanma Danışmanlığı.

Türkiye'de artış gösteren boşanma davaları, yeni bir sektör yarattı. Boşanma danışmanlığı... Psikolog Dr. Olcay Güner ve Avukat Eda Berat Deniz bir araya gelip, boşanmak isteyen çiftler için 'Başarılı Boşanma' adlı internet sitesi kurdu. Birçok psikolog ve avukatı bir araya getiren sitede, boşanma sürecinde yaşanan hukuki, psikolojik ve sosyal sorunlar ve çözümleri masaya yatırılıyor. Güner, sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdikleri internet sitesi sayesinde boşanan çiftlere "Yanınızdayız" mesajı verdiklerini söylerken, avukat Eda Berat Deniz da "Boşanma, hukuki bir süreçtir. Çiftlere 'boşanma sürecini başarıyla yönetmeniz için her zaman yanınızdayız' diyerek onların yanında olduğumuzu göstermek istedik" dedi. En çok aldatma ve şiddet nedeniyle boşanmak isteyen çiftlerin başvurduğunu anlatan Güner, taraflara yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi. Sitede çiftlerin paylaştığı boşanma davası hikâyelerine de yer veriliyor.

Kaynak: www.sabah.com.tr